profil výrobku

Antibakteriální účinek

Je účinný proti celé řadě bakterií a plísní jako je stafylokok, pseudomonáda, E. coli, streptokok, bakterie MRSA a VRE odolné vůči antibiotikům, Candida albicans a další plísně a kvasinky. Je baktericidní a neutralizuje volné radikály kyslíku, které brání optimálnímu hojení.

Protizánětlivý účinek

Výzkum prokázal ústup infekce, edému , výtoku a také zklidňující efekt v ráně a na kůži (například okamžitý ústup vzniku puchýře u popálenin 2. stupně a zmírnění bolesti a tlaku).

Čistící účinek

Autolýza nekrotické tkáně v ráně je stimulována aktivací vlastních enzymů organismu a osmotického účinku medu. Rána se rychleji vyčistí a tkáň je rychleji připravena na zhojení.

Účinný proti zápachu

Okamžitý antibakteriální účinek a osmotická síla produktů L-Mesitran® neutralizuje nepříjemný zápach, který je důsledkem odpadu z bakterií.

Stimulace tkáňového růstu

Med podporuje vznik čisté a zdravé granulované tkáně a optimalizuje epitelizaci.Podporuje angiogenezi a růst fibroblastů. Nízká hodnota pH produktů umožňuje vyšší propouštění kyslíku, který podporuje regeneraci tkáně. Na hojení ran mají pozitivní účinek aminokyseliny, vitamíny a lehce vstřebatelné cukry.

Zdravotnické prostředky řady L-Mesitran jsou dostupné i bez lékařského předpisu ve většině e-shopů a lékáren. Pokud jsou zdravotnické prostředky řady L Mesitran předepsány lékařem, jsou hrazeny z prostředků veřejného zdravotního pojištění.