profil  řady L-Mesitran

Antibakteriální účinek

Je účinný proti celé řadě bakterií a plísní jako je stafylokok, pseudomonáda, E. coli, streptokok, bakterie MRSA a VRE, které jsou odolné vůči antibiotikům. Je účinný proti Candida albicans a dalším plísním a kvasinkám. Je baktericidní a neutralizuje volné radikály kyslíku, které brání optimálnímu hojení.

 

 

Protizánětlivý účinek

Výzkum prokázal ústup infekce, edému , výtoku a také zklidňující efekt v ráně a na kůži (například okamžitý ústup vzniku puchýře u popálenin 2. stupně a zmírnění bolesti a tlaku).

Dr. Stefanie Bohle, DVM o antimikrobiálním mechanismu účinku přípravků L-Mesitran (EWMA 2020)

Účinný proti zápachu

Okamžitý antibakteriální účinek a osmotická síla produktů L-Mesitran® neutralizuje nepříjemný zápach, který je důsledkem odpadu z bakterií.

ČISTÍCÍ ÚČINEK

Autolýza nekrotické tkáně v ráně je stimulována aktivací vlastních enzymů organismu a osmotického účinku medu. Rána se rychleji vyčistí a tkáň je rychleji připravena na zhojení.

Stimulace tkáňového růstu

Med podporuje vznik čisté a zdravé granulované tkáně a optimalizuje epitelizaci.Podporuje angiogenezi a růst fibroblastů. Nízká hodnota pH produktů umožňuje vyšší propouštění kyslíku, který podporuje regeneraci tkáně. Na hojení ran mají pozitivní účinek aminokyseliny, vitamíny a lehce vstřebatelné cukry.

Vysoká účinnost

In vitro studie a klinické studie potvrzují účinnost použití přípravků na bázi medu v péči o rány. Okamžitý antibakteriální účinek na podporu hojení je důležitý.