Sdílejte s námi zkušenosti s L-Mesitran

Hojí L-Mesitranem

Na konferenci RANDE (RÁNy a DEfekty) jsme se zeptali na zkušenosti s hojením ran L-Mesitranem. Odborníkům na hojení ran nabízíme audiovizuální záznamy přednášek.

Podělte se o Vaši zkušenost s L-Mesitran

Souhlasíte s uveřejněním Vašeho názoru na těchto stránkách?

4 + 1 =

Vyzkoušeli jste L-Mesitran?

Podělte se s námi i ostatními návštěvníky webu o Vaši zkušenost s přípravky L-Mesitran. Váš názor bude publikován jen v případě Vašeho souhlasu a anonymně. Děkujeme Vám!

Recenze na Facebooku

Sdílet své zkušenosti můžete i na Facebookové stránce Hojení ran.

Napsali jste nám

Budeme rádi, když s námi budete sdílet i fotodokumentaci. Fotografie, prosím, zašlete na info@leram-pharma.cz nebo na Facebook Hojení ran. Děkujeme!

Léčba ekzematické pokožky (28. 5. 2020)

Použila jsem L-Mesitran Soft na ekzematickou pokožku s porušenou integritou kůže u malého dítěte a za 3 dny zcela zahojeno!

Paní Alžběta léčí úspěšně nejen své odřeniny, ale s pomocí L-Mesitran Soft zachránila také nohu svého psa, kterému žádné veterinární přípravky nepomáhaly (14. 9. 2019)

Dobrý den, mám velmi dobrou zkušenost s L-Mesitran Soft – gel na rány, používala jsem ho na prasklou proleženinu na lokti svého psa, byla to velmi živá rána až do masa, žádné veterinární přípravky nám nepomáhaly, převazovali jsme denně, zhruba po 14 dnech se začala rána stahovat do sebe a přestávala mokvat, i chůze psa se zlepšila. Nohu jsme hodně zachránili díky tomuto přípravku. I Já sama jsem ho zkoušela když jsem si odřela lýtko do krve od třmenu sedla (jezdím na koni) do týdne vše ok a jizva minimální. 

S pomocí výměny zkušeností a s pomocí L- Mesitran Soft a Net zahojila zdravotní sestra infikovanou ránu po puchýři na patě u své maminky (12.9. 2019)

Dobrý den, ráda bych se podělila o zkušenosti s přípravkem L- Mesitran Soft gel a L- Mesitran Net. Přípravek jsem použila u své maminky, která po delší hospitalizaci v nemocnici byla propuštěna s puchýřem na patě o průměru 4 cm. Maminka je polymorbidní pacient( DM 2. typu na inzulínu, těžká ICHDK, stav po amputaci palce u jedné LDK, pedální bypass PDK, počáteční stav Alzheimerovy choroby, obezita). Puchýř byl chirurgicky snesen, rána byla čistá, spodina živá bez nekrózy a ošetřovali jsme dle klasických metod. Rána se zhruba po dvou týdnech začala infikovat. Začala jsem hledat vhodný přípravek na léčbu a shlédla vide o L- Mesitranu s vrchní sestrou chirurgického oddělení Bohumínské městské nemocnice paní Monikou Kubicovou, kterou jsem kontaktovala. Paní Kubicová mi velmi ochotně poradila, jak postupovat s přípravky L – Mesitran a velmi jí za to děkuji. Aplikovala jsem L-Mesitran Soft a Net. Rána se začala rychle čistit, zmenšovat a byl odstraněn i zápach. Nyní zbývá do úplného zhojení jen několik mm a rána bude zhojena. Léčba s L-Mesitranem začala 1.8. 2019. Sama pracuji jako všeobecná sestra a setkala jsem se za svou praxi již s mnoha typy ran a přípravky na hojení. Po této osobní zkušenosti jsem ráda, že jsem vyzkoušela tyto přípravky od L- Mesitranu. Mgr. Olga Řezníčková

Paní Věra odvrátila za pomocí L-Mesitranu hrozící amputaci prstu na pravé noze (21. 8. 2018)

Paní Věra, 70 let, nám svou zkušenost zavolala. V lednu 2019 podstoupila totální endoprotézu na levé noze, následně se jí v důsledku nadměrné zátěže zdravé, pravé, nohy udělal puchýř mezi prsty. Paní Věra je diabetička a tak se z puchýře stal problém, zhnisal a vytvořila se rána, ze které vytékal sekret.

Léčba: V nemocnici nejprve dostala dezinfekční roztok, s tím, že to bude v pořádku, poté ji diabetolog odeslal na podiatrii, kde byla od 1. března léčena pěnovým krytím s obsahem stříbra. Tato léčba byla špatně snášena především z důvodů „hrozného pálení“, pacientce tedy byla změněna léčba na krytí s polyabsopčními vlákny a lipidokoloidní matricí s obsahem stříbra, to pacientka snášela lépe a došlo ke drobnému, ale velmi pomalému optickému zlepšování, které pacientce ale nepřineslo žádnou úlevu. 

Od začátku března se přidal zánět kosti a pacientce byla nasazena antibiotika, to ráně trochu pomohlo, ale pacientka na nohu nedošlápla kvůli bolesti. Pacientce začalo hrozit chirurgické odstranění prstu.

Pacientka, v obavách o ztrátu prstu, začala sama hledat léčbu, nejprve si sehnala polštářky na mokré hojení, které přinesly drobné, ale nijak významné zlepšení. Před měsícem na našem webu objevila L-Mesitran Soft (gel), který ji přinesl rychlé hojení a úplnou úlevu, slovy paní Věry přinesla léčba gelem L-Mesitran „naprostý výbuch„. Po měsíci je pacientka bez bolesti, chodí, cvičí a je naprosto nadšená, stejně jako sestra z domácí péče, která k ní chodí na pravidelné převazy.  

Děkujeme za toto sdílení!  

Paní Pěstová s námi sdílí zkušenost s léčbou těch vážnějších diagnóz L-Mesitranem (3. 9. 2018)

Vyzkoušela jsem většinu vašich výrobků, léčili jsme sakrální dekubit, sekundární hojení amputované nohy pro diabetickou gangrénu, pacienta po operaci Achilovy šlachy, výrobky rány vyčistily od nekrózy a postupně uzavřely, jsme spokojené.

Paní Ortová z oddělení Následné intenzivní péče Nymburk sdílí zkušenost s léčbou dekubitu (20. 8. 2018)

Ráda bych poděkovala za možnost vyzkoušení a za doporučení Vašeho výrobku L- Mesitran. Sakrální dekubit u našeho pacienta se hojí, rána již není povleklá a začíná granulovat.
Ortová Lucie, Chronicare s.r.o.

Paní Ivanová z oddělení ošetřovatelské péče Dvorce (13. 8. 2018)

Na oddělení ošetřovatelské péče Dvorce jsme velice spokojeni s výrobkem L-Mesitran. Velmi jednoduchá a pro pacienta šetrná aplikace, která velice příjemně překvapila i nás. Průběh a výsledky účinků jsme si hodnotili u každého převazu. Došlo k mnohem rychlejšímu zhojení ran. Proto jsme se rozhodli, že tyto výrobky zařadíme do našeho portfolia.

Zkušenost z ARO Chrudim (13. 8. 2018)

L- mesitran soft zkoušíme na našem oddělení 2 měsíce a zatím jsme spokojeni. Přípravek nejvíce zkoušíme a používáme na defekty v okolí tracheostomických kanyl – zejména maceraci okolí – zároveň ochrana zdravé pokožky před sputem a slinami; dále na puchýře a strženou „papírovou“ kůži na horních končetinách (nejčastěji) a máme zkušenost i s ošetřováním bércových vředů.

L- mesitran soft v balení 250g bez problémů skladujeme i načatý při pokojové teplotě. Spotřeba na defekt do velikosti 10×10 cm není veliká, gel nanášíme sterilní špátlí v rovnoměrné tenké vrstvě (cca 0,5 – 1mm); není třeba mnoho, jelikož zahřátý „med“ může z rány vytékat více než bychom potřebovali. Četnost převazů je dle typu rány a fáze hojení, ale pokud začneme s léčbou včas a rána má tendenci ke granulaci, pak jsme převazy prováděli po dvou až třech dnech. Pro snaží udržení gelu v ráně jsme doplnili mastným tylem (grassolind), ale je jistě možné použít i jiné mřížky, vč. L-mesitranu tulle.

Zkušenost zdravotní sestry na chirurgické ambulanci (7. 8. 2018)

Na naší chirurgické ambulanci máme zkušenost se všemi výrobky L-mesitran a jsme s nimi velice spokojeni.Nejvíce se nám osvědčily u pacientů diabetiků se SDN,jsou snadno aplikovatelné,redukují zápach a v neposlední řadě uzavírají defekt v poměrně krátkém časovém horizontu. Dále musím pozvednout účinnost L-mesitran soft gelu u onkologicky léčených pacientů po ozařování.

Pan Aleš z Fakultní nemocnice Plzeň, použil L-Mesitran Soft - gel na popáleninu (25. 7. 2018)

 

Naše první zkušenost s přípravkem L- Mesitran je k nezaplacení. Kolegyně z práce si popálila ruku rozpáleným olejem. I přes neznalost a bez zkušeností s přípravkem L- Mesitran jsme se odvážili přípravek na tuto ránu použít. Již třetí den byla zřetelně znát účinnost přípravku a do desátého dne jsme měli ránu zcela zhojenou – viz. fotodokumentace. Z naší zkušenosti vřele tento přípravek doporučujeme k ošetření jak akutních tak i chronických ran.

Paní Monika se podělila o zkušenost s ošetřování ran na oddělení LDN Město Albrechtice (27. 7. 2018)

 

 

 

Péče o nejrůznější typy ran na našem oddělení LDN je nezbytnou součástí naší denní práce. K ošetření volíme materiály, které pacienty netraumatizují, eliminují zápach a urychlují proces hojení . Což má velký význam na kvalitu života nemocných. Vyzkoušený L-Mesitran Soft gel u tří pacientů si poradil s vlhkou nekrózou i zápachem, podpořil granulaci i epitelizaci. Krytí se ke spodině nelepilo a pacienty netraumatizovalo. Nejen nás, ale i pacienty překvapila účinnost již s malým množstvím gelu po prvním převazu. Dvě rány se zhojily bez komplikací a třetí se ještě hojí. Všichni pacienti jsou spokojení a o to jde především. Po získané zkušenosti L-Mesitran Soft gel doporučuji, i my zařadíme do portfolia produktů pro hojení ran.

Zkušenost vrchní sestry oddělení NIP Městské nemocnice Městec Králové a.s. paní Doušové (27. 7. 2018)

Dobrý den,
Naše zkušenost je zatím pouze s výrobkem L-mesitran SOFT a musí napsat jen pozitivní reference. Gel je příjemně roztíratelný, čím chci říct,že se sním dobře sestrám pracuje. Průběh a výsledky účinků jsme si denně hodnotili jak písemnou tak i obrázkovou dokumentací a výsledky tam určitě byly. Rádi vyzkoušíme určitě i vaše další výrobky.Těšíme se na spolupráci při hojení ran s pomocí vašich přípravků.

Paní Vlaďka používá L-Mesitran u pacientů s diabetickými defekty na dolních končetinách (26. 7. 2018)

Chtěla bych vyzvednout účinky L-Mesitranu, který jsem vyzkoušela u pacientů s diabetickými defekty na DK. Jeho snadná aplikace, čistící schopnost, redukce zápachu a v neposlední řadě dobrá cena by měly být i pro kolegyně, které se hojením ran zabývají velmi přínosné. Jistě rádi vyzkoušíme i na jiných typech ran.

Staniční sestra, BC. Hýsková z Kliniky nemocí kožních a pohlavních FN Hradec Králové vyzkoušela L-Mesitran k léčbě píštěle na palci dolní končetiny (26. 7. 2018)

Dobrý den,
dostali jsme od Vás možnost se seznámit a vyzkoušet zdravotnické prostředky pro vlhké hojení ran L-Mesitran. Ráda bych Vám sdělila naše zkušenosti. Konkrétně jsme zjistili báječné účinky Ointmentu, který jsme aplikovali do píštěle na palci dolní končetiny. Krom toho, že se píštěl uzavřela, došlo i k odloučení úlomku kosti a potažmo ke zrušení indikace amputace palce.
S účinky L-Mesitran Soft a hydro na hojení bércových vředů jsme také spokojeni.
Děkujeme a těšíme se na další zkušenosti s L-Mesitran

 

Paní magistra z Gerontometabolické kliniky FN Hradec Králové použila L-Mesitran Ointment u pacientky se stagnujícím defektem na dolní končetině (26. 7. 2018)

Při použití L-Mesitran Ointment u pacientky se stagnujícím defektem na dolní končetině, kde bylo hojení komplikováno dekompenzovaným diabetem, došlo ke zhojení defektu po třetí aplikaci této masti mimo jiné i s výborným antibakteriálním účinkem. Aplikace byla prováděna po 48 hodinách a jako sekundární krytí byl použit alginát pro středně silnou sekreci z defektu. Antibakteriální schopnost masti a její schopnost podpory epitalizace mohu vzhledem ke stavu defektu na počátku hojení potvrdit.

 

Sestra v domácí v domácí péči používá L-Mesitran Ointment - mast na rány (23. 7. 2018)

Z tohoto výrobku jsem jako sestra v domácí péči nadšená. L-Mesitran mohu použít při každé fázi hojení. Zhojila jsem s tímto přípravkem pacienta se syndromem diabetické nohy,podotýkám že glykémie se při užívání L-Mesitranu nezvýšila. Další pacientka s rozsáhlou poúrazovou flegmonou cellulitis na labii vnitřního stehna hojící se po zákroku per secundam také zhojena. A téměř mám zahojeného pacienta s dekubitem 4.st na kotníku.Tudíž vřele tento přípravek doporučuji.    

Zkušenost maminky osmiletého chlapce (19. 7. 2018)

Osmiletý chlapec si 30. dubna bolestivě odřel koleno na pravé končetině. Od prvního dne byl léčen přípravkem L-Mesitran soft.

L-Mesitran je zdravotnický prostředek k vnějšímu použití. Před užitím čtěte příbalovou informaci.

Upozornění

L-Mesitran je zdravotnický prostředek k vnějšímu použití. Před užitím čtěte příbalovou informaci.

Máte podezření na nežádoucí příhodu zdravotnického prostředku? Žádáme zdravotnické pracovníky a pacienty, aby hlásili jakákoli podezření na nežádoucí příhodu na adrese www.sukl.cz/hlaseni-nezadouci-prihody-a-podezreni-na-nezadouci-prihodu. Farmakovigilanční kontakt Leram Pharmaceutical: farmakovigilance@leram-pharma.cz.