Dostupnost

Zdravotnické prostředky řady L-Mesitran jsou dostupné i bez lékařského předpisu ve většině e-shopů a lékáren. Pokud jsou zdravotnické prostředky řady L Mesitran předepsány lékařem jakékoliv odbornosti, jsou hrazeny z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

 

Nákladová efektivita

K účinné léčbě jsou potřebné  malé dávky přípravku. Obvazy mohou zůstat na raně  3-5 dní , L -Mesitran® NET může zůstat na ráně, zatímco je změněna pouze sekundární gáza. Publikované klinické studie prokazují účinnost a nákladovou efektivitu přípravku L-Mesitran® při léčbě ran.

 

Mezinárodní certifikace

Všechny výrobky jsou označeny CE značkou třídy IIb. Výrobky Hydro, Border a Net jsou schváleny FDA.

Bezpečnost

Neexistují žádná omezení týkající se použití přípravku L-Mesitran (žádné vedlejší účinky, kontraindikace) . Dosud  nebyly hlášeny žádné alergické reakce ani prodlevy při hojení ran. Výrobky jsou bezpečné, mohou být použity také jako preventivní antibakteriální bariéra.

Bohaté zkušenosti

Zdravotnické prostředky řady L-Mesitran se v zahraničí používají již od roku 2002. Odborníci ve více, než 50 zemích světa s nimi dosahují výborných klinických výsledků. V České republice je L-Mesitran dostupný od ledna 2018. 

 

SNADNÉ POUŽITÍ

Snadno se nanáší, tenká vrstva je dostatečná. Obvaz se snadno aplikuje a lze jej odstranit bez poškození okolní tkáně. K použití také laiky v domácím prostředí.