Hluboká tepelná popálenina předloktí a ruky

11 Dub 2018 | Kasuistiky, Popáleniny

L-Mesitran Hydro v léčbě popáleniny po pádu do ohně

PDF soubor s popisem případu

Dospělý muž (42 let) byl přijat na kliniku Panorama Medi Clinic v Durbanville v Jihoafrické republice v červnu 2013 jako naléhavý případ popáleniny pravé horní končetiny po pádu do ohně. Muž uklouzl na mokrém povrchu hladkých dlaždic na verandě, kde se na něj svalil hořící barel a ruka mu uvízla v rozžhaveném uhlí.

Autor: Prof. Dr. Don du Toit, PhD, FCS (SA), FRCS, JAR

Hojení popáleniny bylo ovlivněno sekundárním hojením a lokálním použitím vlhkého krytí na bázi medu. Pro zabránění zkrácení a ztuhlosti končetin byl důležitý aktivní pohyb obou končetin.
Použití produktu L-Mesitran® Hydro v podobě antibakteriální náplasti usnadnilo rychlou epitelizaci popáleniny, zmírnilo bolesti a zabránilo sepsi v oblastech zbavených kůže, a to bez nutnosti použití dalších obvazů. Aplikace L-Mesitranu zkrátila dobu postižení končetiny popáleného pacienta a hluboká popálenina se zahojila za 60 dnů. Pacient byl velmi spokojený s rychlým hojením ran a znovunabytím hybnosti předloktí a ruky.

Obrázek hluboké tepelné popáleniny po 60 dnech od popálení, které bylo ošetřeno pomocí produktu L-Mesitran® Hydro, ukazuje celkovou epitelizaci a zhojení povrchu rány po aplikaci vlhkého krytí. Tři měsíce po pořízení tohoto snímku byl povrch popáleniny zahojený a epitel stabilní.

Upozornění

L-Mesitran je zdravotnický prostředek k vnějšímu použití. Před užitím čtěte příbalovou informaci.

Kontakt

Farmakovigilanční kontakt LERAM pharmaceutical: farmakovigilance@leram-pharma.cz.

Nežádoucí příhody

Máte podezření na nežádoucí příhodu zdravotnického prostředku? Žádáme zdravotnické pracovníky a pacienty, aby hlásili jakákoli podezření na nežádoucí příhodu na webu SÚKL.